czwartek, 20 stycznia 2011

Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia - Paweł Sygnowski

"Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia" 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemu

Paweł Sygnowski:

Niniejszy e-book jest specjalną pozycją. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie Twoich możliwości umysłowych poprzez wykonywanie określonych rodzajów ćwiczeń.

Na pewno słyszałeś już, że „trening czyni mistrza”. Tak samo

jest z naszym umysłem. Jeśli nie będziemy go ciągle „zaprzęgali” do nowych zadań i ćwiczeń, to z czasem zacznie się zajmować jedynie biernym funkcjonowaniem, a wtedy będzie nam bardzo trudno przestawić go na tor szybkiej i efektywnej pracy.

Skoro sięgnąłeś po tego e-booka, to masz określone skojarzenia z pojęciem „szybkiej nauki”. Dla wielu ludzi to pojęcie może i faktycznie oznacza różne rzeczy. Podczas gdy dla jednej osoby miarą szybkiej nauki może być nauczenie się na pamięć w ciągu kilku minut długiego wiersza, to dla kogoś innego może to być zapamiętanie rozkładu całej talii kart. Co ciekawe, obie osoby mogą mieć zupełną rację.

Sekretem szybkiej nauki jest przede wszystkim wiedza o tym, jak należy korzystać z naszego umysłu. Jednakże to nie wszystko.

Sama wiedza nie wystarczy, należałoby ją zastosować w praktyce.

W tym momencie może dojść do niemiłych rozczarowań, gdyż dotychczas nasz umysł pracował na wolnych obrotach, a tu nagle z dnia na dzień karze mu się pracować kilkakrotnie szybciej.

Naturalną reakcją jest reakcja obronna, a więc opór, co skutkuje problemami z zastosowaniem tej wiedzy, która sprawi, że nasza nauka wreszcie stanie się szybka i efektywna.

Chcąc przeciwdziałać temu bardzo powszechnemu zjawisku powstał ten e-book. Znajdziesz tutaj ćwiczenia, których stosowanie zaowocuje diametralnym zwiększeniem i polepszeniem Twoich możliwości umysłowych, co przełoży się na właściwie, praktyczne wykorzystanie teoretycznych informacji o szybkim uczeniu się.

Taktyka korzystania z tego e-booka jest banalnie prosta. Rób ćwiczenia, które tutaj znajdziesz. Nieważne w jakiej kolejności, ale po prostu je wykonuj. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, aby poprzez wykonywanie tychże ćwiczeń zacząć trenować swój umysł.

Struktura tego e-booka także nie jest skomplikowana i opiera się na dwóch faktach, które – proszę – abyś miał na uwadze w czasie lektury. Po pierwsze: nie znajdziesz tutaj żadnej teorii, opinii, czy czegokolwiek innego, co nie jest praktycznym ćwiczeniem. Znajdziesz tutaj tylko i wyłącznie zadania do wykonania. Jeśli czujesz, że potrzebujesz właśnie takich teoretycznych informacji, to sięgnij po e-booka pt. „Szybka nauka dla wytrwałych” gdzie znajdziesz całą masę stosownych informacji. Po drugie: nie znajdziesz tutaj wszystkich ćwiczeń jakie istnieją i są pomocne, czy wskazane w trenowaniu Twojego umysłu.

Ćwiczenia w tym e-booku są różne: niektóre są banalnie proste, niektóre piekielnie trudne, a już na pewno są bardzo różnorodne. Dla ułatwienia zostały podzielone na kilka rozdziałów.

W każdym z nich znajdziesz tylko takie ćwiczenia, które maja coś ze sobą wspólnego. Chodzi tutaj o uczynienie z e-booka bardzo przejrzystego i jasnego zbioru poszczególnych rodzajów ćwiczeń.

Ponadto niektóre ćwiczenia mogą sprawić Ci wiele problemów i oto właśnie chodzi:). Jeśli jednak uznasz, że ćwiczenie jest za trudne i nie potrafisz go rozwiązać, to zajrzyj do rozdziału „ODPOWIEDZI” na końcu e-booka, tam znajdziesz rozwiązania niektórych ćwiczeń [tylko tych, które zawierają w swojej treści następujące zdanie: „Jeśli masz jakiś problem z tym ćwiczeniem, to zajrzyj do rozdziału “ODPOWIEDZI” na końcu e-booka.”].

W związku z tym, że w e-booku nie da się zawrzeć wszystkich, możliwych ćwiczeń, postanowiłem nie tworzyć e-booka z kilkoma setkami ćwiczeń, liczącego ok. tysiąca stron, gdyż mija

się to z celem samego e-booka, jakim jest rozpoczęcie lub kontynuowanie Twojej przygody z trenowaniem umysłu. Mam cichą nadzieję, że po przeczytaniu jakiejś części tego e-booka, sięgniesz przynajmniej po niektóre pozycje zawarte w bibliografii, a treść ćwiczeń stanie się dla Ciebie inspiracją do opracowania własnych [tak, to jest możliwe i nawet banalnie łatwe, jeśli tylko zapoznasz się ze strukturą niektórych ćwiczeń z tego e-booka].

Właśnie dlatego tę pozycję należy traktować jako coś w rodzaju przeglądu dostępnych ćwiczeń. A więc: pokaż mi jak najwięcej rodzajów istniejących ćwiczeń, naucz mnie wykorzystywać je w praktyce, a co do całej reszty, to pozostaw mi wolną rękę. Mając na uwadze tego typu postawę, napisałem tego e-booka.

To tyle wprowadzenia. Wierzę, że zaakceptujesz niecodzienną formę tego e-booka i wykorzystasz zaprezentowane w nim ćwiczenia dla swoich potrzeb. Słowem: chciałbym, aby ten e-book spełnił Twoje oczekiwania i aby okazał się nieocenioną pomocą w trenowaniu umysłu.

Starałem się przedstawić wszystkie ćwiczenia jak najprościej.

Chciałem, żeby wykorzystanie ich nie sprawiło nikomu większych trudności.

Z pozdrowieniami oraz życzeniami owocnej lektury!

Paweł Sygnowski