wtorek, 30 października 2012

Skuteczne napełnianie tuszy i rozwiązywanie problemów z drukowaniem





Nie wyrzucaj swoich pieniędzy

1.      Skończył się tusz – prozaiczny, ale częsty powód. Podpowiem Ci jaki tusz wybrać za rozsądne pieniądze
2.      Tusz mógł zaschnąć - drukarka długo nie używana lub pojemnik był poza drukarką lub długo leżał opróżniony. Rozwiążemy ten problem na kilka sposobów.
3.      Możliwe jest uszkodzenie elektroniki na tuszu - wyjaśnię Ci jak to sprawdzić i mieć pewność czy tusz jest dobry czy zły.
4.      Zdarza się, że winę za wadliwe drukowanie ponosi drukarka - Podpowiem Ci jak to stwierdzić i co można zrobić w warunkach domowych.
5.      Bywa, że przyczyną złego wydruku lub jego braku jest oprogramowanie drukarki lub program, z którego zlecamy wydruk np. edytor, przeglądarka, arkusz kalkulacyjny, program finansowo księgowy - Jest prosty i skuteczny sposób aby zdiagnozować i wyeliminować ten problem.
To są najczęstsze trudności jakie możesz napotkać. Kilka lat doświadczeń pozwoliło mi na wdrożenie skutecznych rozwiązań jakie można zrealizować w domowych warunkach.
Opiszę Ci prosto zasady jakie należy zachować przy napełnianiu tuszy oraz kolejne kroki jakie trzeba wykonać w konkretnych sytuacjach. Poznasz podstawowe etapy regeneracji.
§  sprawdzenie, oczyszczenie pojemnika z tuszem
§  udrożnienie pojemnika(zastosowanie różnych metod zależnie od siły zaschnięcia tuszu)
§  uzupełnienie poziomu tuszu
§  zapewnienie podciśnienia, zabezpieczenie przed wyciekiem, przed zmieszaniem
kolorów
§  otrzymasz wytyczne co należy robić, aby uniknąć w przyszłości, problemów tu opisanych
Wyjaśnię Ci szczegółowo te elementy. Nie będę jednak omawiał "step-by-step" jak zregenerować konkretny model tuszu, bo od tego są poszczególne instrukcje (dużo lepsze niż 10 lat temu). Powiem Ci jednak co masz robić w trudnych sytuacjach, o których instrukcje napełniania nie wspominają ,a na forach trudno znaleźć konkretną poradę, a przede wszystkim kompletną.
Zebrałem kilkadziesiąt najczęstszych pytań zadawanych przez klientów spośród kilkuset powtarzających się i przedstawię Ci je wraz z odpowiedziami. To może pomóc Ci w wielu kłopotach z jakimi się zetkniesz oraz zasugerować rozwiązania.
W poradniku tym rozwiążę Ci problemy z tuszami i to te najbardziej frustrujące, nie tylko związane z regeneracją. Przedstawię Ci proste rozwiązania do których doszedłem przez kilka lat praktykowania z tuszami i drukarkami. Omówimy możliwe scenariusze regeneracji, rodzaje materiałów. Przeanalizujemy metody postępowania, które pozwolą uniknąć Ci wielu dokuczliwych kłopotów, a przede wszystkim kosztów.
Tusze były, są, i będą drogie, nie miej co do tego złudzeń. Producenci muszą zarabiać, uprawiając "down-selling" najczęściej drukarkę dają po kosztach produkcji lub nawet dopłacają, aby zarobić na swoich materiałach eksploatacyjnych. Dlatego co kolejny model drukarki to inne pojemniki ,aby utrudnić regenerację oraz ,aby producenci zamienników nie mogli nadążyć z przystosowaniem się.
Przykład: Nowa drukarka z tuszami to koszt około 150 złotych. Komplet tuszy do niej to 140 złotych. Czy uważasz, że producent może wyprodukować drukarkę za 10 złotych? Tak więc nie licz na tanie, oryginalne materiały. Ostatnio producenci nagłaśniają obniżkę cen swoich materiałów. Obniżka cen to czysty zabieg handlowy i teoria. Tusz o pojemności 10ml kosztował 80 złotych, po obniżce kosztuje 60 złotych ale jest to "aż" 4ml. Prosty rachunek - 1ml kosztował 8 złotych, a teraz 1ml kosztuje 12 złotych.Fajna przecena.
Jeżeli chcesz oszczędzać - musisz regenerować tusze.

Jeżeli chcesz mniej wydać i zawsze wyjść cało z opresji z drukowaniem, zapraszam po "kilka" sprawdzonych porad, których niewiele firm Ci udzieli. Uważam jednak, że wiedzą i doświadczeniem należy się podzielić. Zachęcam Cię więc do zapisania się na kurs skutecznego napełniania tuszy i rozwiązywania problemów z drukowaniem.
Jeżeli nie zależy Ci na oszczędnościach i nie jest dla Ciebie problemem wydanie 100-200 złotych w miesiącu na tusz to temat regeneracji nie jest dla Ciebie. Może i powinno Cię jednak zainteresować rozwiązywanie problemów z tuszami i drukowaniem. Wcześniej czy później użytkując komputer taki kłopot się pojawi ,a kiedy trzeba będzie pilnie wydrukować tekst to będzie trudno na szybko znaleźć pomoc. Myślę więc że warto wziąć to pod uwagę. Tak więc tutaj rozwiązanie.
Lekcja 1:
Nie możesz drukować - najczęstsze przyczyny i ich rozwiązania
Lekcja 2:
Tusze zaschnęły - kolejne 150zł ? może jednak nie. Co robić i jak - kilka skutecznych metod
Lekcja 3:
Uszkodzenia kartridży - jak sprawdzić w domowych warunkach
Lekcja 4:
Problemy z oprogramowaniem drukarki
Lekcja 5:
Inne możliwe źródła trudności z wydrukiem. Problemy z programami zlecającymi wydruk.
Lekcja 6:
Jaką drukarkę wybrać - na co zwracać uwagę, jakie priorytety zakupu określić, czym się kierować aby osiągnąć cel, i aby być zadowolonym z zakupu i nie narzekać że drukowanie jest strasznie drogie.
Lekcja 7:
Przygotowanie do regeneracji - co potrzeba, gdzie co kupić
Lekcja 8:
Sprawdzenie i przygotowanie kartridża - kilka metod udrażniania przed napełnieniem, trudności jakie mogą wystąpić i ich rozwiązania
Lekcja 9:
Napełnianie tuszy - zasady jakie trzeba zachować, metody i sposoby
Lekcja 10:
Zapewnienie podciśnienia - zabezpieczenie przed wyciekiem
Lekcja 11:
Wytyczne jak dbać o tusze - jak przechowywać, co należy robić aby uniknąć przedstawionych tu problemów i kłopotów w przyszłości.
Lekcja 12:
FAQ 30 najczęściej zadawanych pytań zebranych spośród kilkuset i rozwiązania tych problemów.



Do tego otrzymasz jeszcze ponad 20 filmów wideo ...a może kilka więcej