piątek, 27 stycznia 2012

Snowboard. Dla początkujących i średniozaawansowanych


Agnieszka Peszek, Michał Przybylski - Snowboard. Dla początkujących i średniozaawansowanych to doskonała książka dla wszystkich, którzy chcą lepiej jeździć na desce, oraz dla tych którzy stawiają pierwsze kroki. W książce tej znajdziesz informacje o:


• rozgrzewce na stoku


• pierwszych krokach na desce


• ćwiczeniach poprawiających umiejętności


• ćwiczeniach przygotowujących do sezonu


• urazach snowboardowych






Dodatkowo znajdziesz przydatne informacje o sprzęcie - jak dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb i umiejętności.

Fragment:
krótka historia snowboardu

Jak wszyscy wiemy historia snowboardu jest trochę krótsza niż

historia biegania maratonów lub pchnięcia kulą. Niemniej jednak, snowboard przeżył już w swojej historii masę zmian, a związana z nim technologia, zmienia się prawie co sezon. Zanim zaczniemy przygotowania fizyczne do sezonu i przygotowanie samego sprzętu, warto się zapoznać z historią naszego ukochanego sportu.

A było to tak..

W 1929 roku, roku najważniejszym w historii snowboardu (a zatem kluczowym momencie w rozwoju cywilizacji), niejaki M.J „Jack” Burchett stworzył pierwszy snowboard. Smaczku temu wydarzeniu dodają wiązania zrobione z bielizny i sznurówek; sama deska zbudowana była z prostej sklejki.

Od tego czasu sporo się zmieniło i dzisiejsze snowboardy, wiązania i buty są tworzone przy użyciu skomplikowanych technologii i wyrafinowanych materiałów. Sam pomysł pana Burchetta nie przyjął się początkowo i nie przyciągnął w latach 40tych żadnych naśladowców. Snowboard na swój prawdziwy rozkwit musiał zaczekać aż do lat 70-tych.

W 1977 Jake Burton Carpneter zajął się produkcją snowboardów - razem z zespołem pięciu osób Jake tworzył, naprawiał i sprzedawał snowboardy. W tym samym roku inny młody człowiek - Mike Olsen - zbudował swoją pierwszą deskę i po pięciu latach przygotowań i testów Mike porzucił szkołę i otworzył „Gnu” - jedną z najstarszych i najlepszych irm snowboardowych.

Początki snowboardingu nie były łatwe. Nikt o tym sporcie nie pisał, nie było zawodów, a większość stoków narciarskich zarezerwowana była tylko dla narciarzy. W 1985 tylko 39 z ponad 600 ośrodków sportów zimowych na świecie było otwarte dla snowboardzistów. Dzięki wysiłkom Burtona i jego kolegów stopniowo coraz więcej tras było udostępnianych dla snowboardzistów, co spowodowało, że sport ten zaczął się coraz szybciej rozwijać. W 1987 powstały pierwsze czasopisma o snowboardzie: TransWorld SNOWboarding Magazine i Snowboarder Magazine.

W 1994 snowboard został uznany za sport olimpijski.

Dobór sprzętu

Jak dobrać deskę? Jakie parametry brać pod uwagę

i dlaczego.

typ deski:

Wybór sprzętu zacząć należy od zastanowienia się, jaki rodzaj jazdy na snowboardzie nas interesuje. Większość osób decydujących się na rozpoczęcie swojej przygody z deską, widziało w telewizji, internecie lub na stoku jeżdżących snowboardzistów, może zatem na podstawie własnych spostrzeżeń i poniższego opisu mniej więcej określić w jakiego rodzaju jeździe widzi swoją osobę:

all-mountain: Typ jazdy oraz sprzęt pozwalający skorzystać z większości przyjemności związanych z jazdą na desce, dobry dla osób początkujących. Osoby średnio-zaawansowane będą mogły próbować wykonać niewielkie skoki, sprawdzić swoje siły w snowparku, poradzą sobie również na naturalnych przeszkodach, a przy właściwym ustawieniu wiązań, również w głębszym śniegu.

Freestyle: Jazda i sprzęt typowy do szeroko pojętej „zabawy na stoku”, do spędzania większości dnia w snowparku, na hopkach, boxach, railach i całej reszcie ciekawych przeszkód dostępnych w „zimowych parkach”, jak i poza nimi, czyli jeździe po poręczach, murkach w mieście ( tzw. „Street”), czy obrotów na stoku, czyli tzw. „buttering”.

Freeride: Deski z tej kategorii pozwolą nam jeździć zarówno po przygotowanym stoku, jak i poza nim. Są idealne do jazdy w głębokim śniegu, ale również do ostrzejszej technicznej jazdy po przygotowanej trasie.

Preferując ten styl jazdy i posiadając deskę z tej kategorii, nie straszna będzie nam jazda po naturalnych przeszkodach, które oferuje nam ukształtowanie terenu.

Istnieją jeszcze deski typowo slalomowe dla zawodników profesjonalnie zajmujących się jazdą na desce. Dostęp do nich jest jednak mocno ograniczony z racji małego zainteresowania tego typu sprzętem ze strony osób amatorsko uprawiających snowboard.











































środa, 25 stycznia 2012

Manipulacja neuroperswazyjna



Najnowsze sposoby na perswazje i manipulacje (FAKTY I MITY)



Jeżeli choć trochę interesujesz się tematem perswazji i manipulacji, to czeka na Ciebie nowa publikacja, której niestety nie mogę porządnie zareklamować.


Dlaczego? Są 2 powody:


1. To kontrowersyjna książka i niebezpieczna wiedza.


Boję się, że gdybym dokładnie opisał, co konkretnie można zrobić z innym człowiekiem za pomocą opisywanych w książce technik, to mogłaby się ona dostać w niepowołane
ręce osób, które wyrządziłyby innym szkodę.

To nie żart czy chwyt marketingowo-perswazyjny. Staram się dobrać słowa tak, by nie wzbudzały niepotrzebnych emocji i pokazały, o czym jest ta publikacja. Ciężko mi to idzie, bo to jak zabawa bombą, a ja jestem bardzo podekscytowany i drżą mi ręce...


2. Nie mogę zbyt wiele napisać o niezwykłych osiągnięciach autora.
Zazwyczaj dużo mówi się i pisze o autorze publikacji, by udowodnić, że jest prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie. A ja muszę milczeć, choć wiem tyle, że czasu by nie starczyło, by opisać jego osiągnięcia i kwalifikacje.


Dlatego zapraszam Cię na stronę, gdzie starałem się nieco bardziej uchylić rąbka tajemnicy o tej wybuchowej wiedzy na temat najnowszych technik perswazji i manipulacji >>


Darek Puzyrkiewicz
Najnowsze sposoby na perswazje i manipulacje

wtorek, 24 stycznia 2012

Jak inwestować w złoto i srebro



Jak inwestować w złoto i srebro



Najnowsza książka rekomendowana przez Roberta Kiyosaki (Bogaty ojciec, biedny ojciec):


• Opisuje historię cykli gospodarczych, które czynią złoto i srebro najważniejszym standardem monetarnym.


• Ukazuje, jak rząd amerykański napędza inflację, zmniejszając podaż pieniądza i osłabiając zdolność nabywczą amerykańskiego społeczeństwa.


• Wyjaśnia, dlaczego metale szlachetne to jedna z najbardziej opłacalnych, najprostszych i najbezpieczniejszych inwestycji.


• Podpowiada, gdzie, kiedy i jak zainwestować swoje pieniądze i dzięki temu osiągnąć maksymalne zyski – niezależnie od aktualnego stanu gospodarki.


• Zawiera istotne porady dotyczące tego, jak uniknąć pośredników i przejąć kontrolę nad własnymi finansami, osobiście przeprowadzając swoje inwestycje.
Jak inwestować w złoto i srebro







poniedziałek, 16 stycznia 2012

Kurs śpiewu



Multimedialny kurs śpiewu online>>>
Karina Majewska demonstruje skuteczne i bezpieczne metody na wydobycie naturalnego piękna z Twojego głosu.


KOCHASZ ŚPIEWAĆ?


CHCESZ ABY TWÓJ GŁOS BYŁ NATURALNIE PIĘKNY?


NIE MASZ MOŻLIWOŚCI UCZĘSZCZAĆ REGULARNIE NA ZAJĘCIA U NAUCZYCIELA ŚPIEWU?

CZY ISTNIEJE JAKIEŚ ROZWIĄZANIE?






Zestaw kilkudziesięciu ćwiczeń wokalnych wraz z niezawodnymi poradami oraz wskazówkami.


Podczas kolejnych lekcji poznacz istotne aspekty techniki wokalnej.


Zobacz przykładowe fragmenty lekcji>>>


środa, 11 stycznia 2012

Przygotowanie do pracy w animacji

Animacja czasu wolnego staje się nie tylko pracą pożądaną na rynku i nie tylko wzrasta na nią zapotrzebowanie. Animacja pozwala również na samorealizację, dlatego dla wielu osób jest wymarzona. Ten e-book jest dla osób, które dostrzegają w sobie inteligencję, poczucie humoru, kreatywność, pewność siebie oraz są podekscytowane zaletami zawodu animatora.


- poznasz zasady zawodowego animatora

- poznasz prawa rządzące czasem wolnym dzieci i młodzieży

- poznasz sprawdzone zasady, którymi należy kierować się przy wyborze pracodawcy

- dowiesz się, na jakie elementy zwracać uwagę przy podpisywaniu kontraktu animacyjnego

niedziela, 8 stycznia 2012

poniedziałek, 2 stycznia 2012

Podręcznik animatora czasu wolnego


Jeśli jesteś animatorem lub zajmujesz się dziećmi, młodzieżą lub grupami dorosłych, przydadzą Ci się scenariusze konkretnych zajęć oraz pomysły na gry i zabawy. Proponuję więc skrypt dla animatora autorstwa Jakuba B. Bączka. Skrypt zawiera ponad 200 opisanych gier i zabaw na każdą okazję oraz gotowe scenariusze zajęć z dziećmi i młodzieżą. Jest praktyczny i niezbędny w pracy animacyjnej.


Spis treści>>>


Dzięki publikacji:


- poznasz prawa rządzące zajęciami animacyjnymi z dziećmi i młodzieżą


- dowiesz się, jak budować autorytet i jak prowadzić zajęcia z grupami


- otrzymasz gotowe scenariusze zajęć animacyjnych


- zrozumiesz psychologiczne mechanizmy postępowania ludzi podczas gier i zabaw


- dowiesz się, jak reklamować program animacyjny


- dowiesz się, jak przeprowadzić zajęcia sportowe na wesoło


Podręcznik animatora czasu wolnego>>>


PODOBNE WPISY: